17.5.2024 - Pasohlávky - Super Rally 202424.5.2024 - Pasohlávky - Euro Bike Fest 202422.6.2024 - Dolní Heřmanice - Heřmaňákfestdalší koncerty...

Recenze křtu alba Bitterfly
ŽIVOT JE BITTER. GATECRASHERUDÍK. aneb KTERAK RECYKLOVANÝ ČOKOLÁDOVÝ KRÁLÍČEK ABSOLVOVAL SVŮJ SLADKÝ LET NA MELODCE

Report / Gate Crasher – křest CD Bitterfly / pátek 26. října 2012, od 20 h. / Brno, Melodka


Motto: My soul is painted like the wings of „bitterflies“.

M jako Máma. M jako Má. M jako Maso. M jako Melodka. M jako Mrtvá. A M jako Marketing.

Ano, marketingově to bylo v pátek na Melodce stejně dokonalé, jako před třemi lety při křtu alba Recycled – vstupné stovka a CD v ceně, no kdo by odolal? Nota bene když Vám hrají Macek & spol., tj. Macek, na něhož nemusí být předvolební poutače, a stejně si ho lidi zvolí, protože zkrátka...to je Macek!

Rockový macek Gate Crasher měl svoji třetí desku s milým hříčkovitým názvem Bitterfly křtít už loni v květnu, na premiéře nového Kernu v Dolních Kounicích, ale holt se nám to trochu zdrželo. Nicméně klukům to určitě vyčítat nebudeme, protože Gejtům se nové CD myslím hóóódně povedlo - jistěže mi tady takřka povinně při psaní reportíku hraje, a rozhodně nemůžu říct, že tady něco nehraje.

Jelikož jsem se marně snažil ten večer skloubit celkem tři vzájemně se překrývající akce (Kometa s Třincem, Zbrojovka v Bolce a hádejte, která je ta třetí), přišel jsem na Melodku tradičně pozdě, ale jak praví klasik, lepší pozdě nežli později . A v koutu onom rockově zcela pověstném jsem samozřejmě potkal spoustu milých rockových lidí: Cethy, Žábu, Dalču, Míru anebo Míru Horejska z Asgard, který na tomto místě vyprojektuje peklo v prosinci společně s Root.

Panč mají Krešeři na svém (bankovním) kontě už tři kotoučky, byla akce tak říkajíc průřezová, neboť duněly pecky téměř všecky: z debutu Chocolate Rabbit moc krásná písnička s doporučeným romantickým oslovením dívky či ženy Mrcho hnusná!, z dvojky Recycled Střídám tvář anebo houby-cover Dědeček, no a z křtěné aktuality také cosi zaznělo. Mrtvá? Ego? - Ehm, věru jsem neusnul, ve snách jsem se však i přesto ocitnul.

Zatímco na prvních dvou albech Gate Crasher ještě lehce tápal mezi češtinou a angličtinou, na Bitterfly, paradoxně vzdor onomuto názvu, konečně dostal rozum a pochopil, že českému publiku se prostě zpívá česky, a moravskému taky. Jedině tak totiž může v plných možnostech krásy jazyka mateřského vyznít geniální hořký humor kapely, který se jako krvavá nit prolíná celou její existencí: o hnusné mrše jsem již hovořil, ale zkuste si pustit perly jako například Valentine, Nevyčítej mi, Stále hledám či Mrtvá - sakra, o ní jsem už taky mluvil. No prostě co text, to 5P: parádní peprný příběh, prostě prdel.

Melodka však mrtvá rozhodně nebyla. Docela slušně naprásknutý sál moc dobře věděl, na koho přišel, a dával to chuligánsky najevo. Stěny se vzdouvaly, duše řinčely, srdce bušila (lépe řečeno hercny rumplovaly) a člověk se skoro nemohl jít ani vyčůrat, natož pro pivo, no to už vůbec :-). No asi jsem udělal trošku chybu, že jsem měl chuť na dvanáctku, panč moje paměťové stopy jsou dnes výrazné asi jako stopy v dunách - jo, holt to byla duna.

Vydařený prožitek v době, kdy už bylo jasné, že Zbrojovka svoji čtyřzápasovou šňůru bez prohry v Boleslavi neprodlouží, podporoval i zdařile syrový zvuk, koneckonců typický i pro samotné studiové desky Gate Crasheru, mimochodem všechny natočené ve studiu SHAARK. Nálety, kanonády a verdunské hromobití se střídalo s lehčími, lyričtějšími, romantickými polohami, až si možná leckterý přítomný mohl v duchu říct: sapristi, to je lepší než sex! :-)

V hlavičce článku tohoto psáno jest, že to byl křest, a tak se taky křtilo. Co se křtilo, to bylo jasné. Kdo to křtil, to se ukázalo, ježto kromě kytarového mága Františka Furcha přispěl též Tomáš Hrbáček z Harleje (anžto na Harleji nejezdím, zcela logicky jsem ho nepoznal). A jelikož su výškově zakrslej jak bonsaj, tak jsem ze křtu prakticky nic neviděl, a teprve doma z fotek jsem se dozvěděl, co se vlastně na stejdži dělo, ha ha. Takže kdyžtak klidně kukněte taky.

Na Melodce se dělo dělo. A střílelo jednu prdu za druhou, a čtvrtou za třetí, a pátou za čtvrtou, a všechny za jedna. A všichni byli zajedno, že ten večer byl zkrátka miliónový.

I can fly – my friends.

autor textu: Dědek? - Zde!Tisková zpráva: Když mrknete v galerii na fotku bubeníka, tak si prosím všimněte té láhve FernetStocku. Taky jsem si původně myslel, že ji tam má bicman proto, aby hrál rychleji, teprve posléze jsem pochopil střízlivou skutečnost, že láhev s hořkým ethanolem byla nachystána až na křest, a schválně vzadu, aby ji mezitím kytaristi nevypili a někam neulétli.

Speciální poděkování: skupině Queen za v tomto reportu použité a dílem zparafrázované části textu The Show Must Go On.
Gate Crasher support AEROSMITH - O2 aréna
1.7.2010
Praha, O2 Aréna
(SPARK - 8/2010)

I když to ještě na konci loňského roku chvíli vypadalo, že na prášcích plující Steven Tyler bude definitivně z AEROSMITH vykopnut a jednu dobu se hovořilo o takovém Lenny Kravitzovi, pár měsíců uběhlo a Steven se opět připojil ke svým starým parťákům. V praze to ostatně vypadalo, že žádné rozpory, nedorozumění a trucakce nikdy neexistovaly a že to byla maximálně jen nějaká noční můra věrných příznivců.
Nejdříve se však zastavme u předskokanů, brněnských GATE CRASHER, kteří svým metalickým rockem sebevědomě ovládli velký prostor a byli díky svým zámořsky načichlým hudebním ingrediencím naprosto přesně zvoleným supportem, který si svou třičtvrtě hodinu naprosto zasloužil. Škoda, že je vyhnali z pódia tak brzo, vzhledem k pauze, která poté nastala. AEROSMITH si dali načas, .............................

RockShock - recenze Recycled
Patřím do onoho početného davu lidí, kteří zaznamenali existenci Gate Crasher coby předkapely Iron Maiden v Ostravě – a vzhledem k příšerným zvukovým podmínkám, které v úvodních fázích těchto koncertů panují, to byl první dojem značně rozpačitý (dlužno dodat, že Salamandra o rok později dopadla ještě o dost hůře).
Jejich v pořadí druhé studiové album Recycled oprošťuje tvorbu od přemíry grunge a posunuje ji kamsi do vod rocku oscilujícího kdesi mezi melancholií a alternativou v kombinaci s kousky velmi přímočarými. Bohužel pro kompaktnost desky – vedle naléhavých, opravdu melancholicky laděných anglicky zpívaných kousků, při kterých dámy jistě jihnou –, se najednou mihne klipem podpořený Dědeček, který jako by vypadl z repertoáru Visacího zámku. Ano, sranda musí být, ale v tomto případě bych song umístil kamsi na konec alba jako skrytý bonus (kde již ovšem figuruje zhuleně působící bezejmenná balada, kterou bych pracovně nazval třeba 'Dej vláhu ondatrám') nebo bych ho vydal jako lehce úchylný singl. Navíc, velmi paradoxně zní Dědeček vedle následující Over, která by se zase hodila kamsi do tvorby Nickelback; Visací zámek s Nickelback by vedle sebe zněli divně i na kompilaci, natožpak na albu jedné kapely. A aby toho nebylo málo, právě 'chudák' skladba Over je následovaná další textově velmi uvolněnou Intimní zpovědí, čímž na mě GC začínají definitivně působit vcelku schizofrenně: pokud se zpívá anglicky, vše působí velmi kultivovaně, místy až romanticky, v textech jsem žádné 'shity' ani 'fucky' nezaznamenal, české songy ale místy působí jako lépe nazvučený punk třetí cenové skupiny, jako by kapela chtěla svou slušnou stránku vykompenzovat. Což je ovšem jediná zásadní kontroverze, která na albu stojí za řeč. Jinak se jedná o velmi slušně nahranou i nazpívanou desku, u které bych osobně preferoval jednotný styl. Ale jaký? Slušný, místy neslaný nemastný, anglický, nebo nadsazený tuzemský bigbít? Babo raď...

Jan 'hanzzz' Roubíček

zdroj: www.irockshock.net
publikoval: FK - Neděle, 18.04. 2010 - 10:27:51
Spark - recenze alba Recycled
Při poslechu tohoto alba Brňáků GATE CRASHER jsem občas znejistěla, je to ovšem způsobeno pouze tím, že se nejedná úplně o můj šálek kávy. Na druhou stranu se jim ale nic vytknout nedá : album má perfektní zvuk (studio SHAARK to celé doslova vymazlilo), z muziky je cítit, že vědí, co dělají a proč to dělají, parta je dokonale vyhraná (a ocěňuji fakt, že ač v dřevních dobách fungovali jako coverband Nirvany, z muziky už to prakticky cítit není), zvuk nástrojů naprosto vyrovnaný, kytary skvělé, aranžmá promyšlená a propracovaná do posledního detailu (konkrétně třeba v předposlední "Don´t Bring Me Down"), melodie patří k vydařeným (např. "Forever" nemá v tomto směru chybu), a i s obalem desky si vyhráli. Prostě v mnoha ohledech výborná záležitost. Je tedy spíš mou osobní úchylkou, že mi přece jen nejbližší byl punkově nakopnutý "Dědeček".

Jana Chržová - 4 a půl hvězdičky
rockový magazín Spark - únor 2010 - sešit 200, ročník 19

Nové album skupiny Gate Crasher - Recycled
22.10.2009

Pokud jste viděli poslední dvě videa časopisu MTB FreeRide – Czech Around a Euround, rozhodně znáte kapelu Gate Crasher, protože na obou videích byly použity songy právě od Gate Crasher. Pokud jste o této skvělé kapele ještě neslyšeli, tak klikejte a koukejte, teda poslouchejte…Ne­dávno měli totiž Gate Crasher křest nového alba Recycled a sám za sebe musím říct, že je to fakt super a vřele všem doporučuju.

zdroj: Stránky Kamila Tatarkoviče
Dědeček na Melodce
NOT(OR)ICKA KE KŘTU NOVÉHO CD GATE CRASHER RECYCLED aneb DĚDEČEK NA MELODCE


PRO LOK: Nejprve jeden důležitý vzkaz - tohle není report, tohle je jenom noticka (nebo notička?): občas udělám to, že jdu na koncert kapely, kterou po hudební stránce takřka neznám, nemám ji naposlouchanou a celkem nic o ní nevím. O to víc si ji pak užívám, nezatížen pisálkovskými povinnostmi a neustálým soustředěním na muzikální produkci a na to, který song se hrál a který nehrál. Právě takhle, moc hezky, jsem si užil včerejší koncík.

Krom skutečnosti té, že jsem poněkud vyžraný, jsem taky pěkná vyžírka. Jak jsem na plakátech spatřil, že při křtu nového CD Gate Crasherů Recycled jej už bude mít každý z návštěvníků zdarma v kapse, začala mi palicí hlodat myšlenka, že bych páteční večer mohl strávit právě na Melodce. Hmm, CD zdarma asi nebyl špatný marketingový tah...

Osud tomu tak chtěl, tudíž jsem se spolu s Eskymákem ocitl v zažívacím traktu Melodky, která byla tak narvaná, že procházet mohli jenom štíhlí, a mezi kvanty rockulačných sluchových ústrojí jste mohli spatřit i představitele nejpoctivějšího brněnského metalu, jako je Jura Big Boss Valter nebo Mira Horejsek z Asgard.

Dal jsem si na úvod jednoho kvasničáka a vychutnával si báječnou stratosféru Melodky, svého asi nejoblíbenějšího rockového klubu. A vskutku bylo co koštovat. Pánové z Gate Crasher, Vámž novou placku pokřtil nikdo jiný než Izzi (čili Roman Izaiáš z Dogy), třebaže jsem Vás slyšel naživo buď poprvé (nebo maximálně podruhé :-), byl jsem nadšenej, ježto na Melodce Vaše hudba vyzněla opravdu moc dobře. Teď mi tady při psaní dohrálo pokřtěné "sídýčko" a pocit je i dnes obdobný.

Stejně tak musím poděkovat za písničky Dogy, jak za geniální "stadionový" Popojedem (můj ctěný bratr, s nímž jsme tuhle pecku při nedávné spářce ohráli snad tisíckrát, mne seřve, až se dozví, že já to teď slyšel naživo a on ne :-) nebo roky prověřené Poletuju.

Naštěstí tohle není seriózní report, takže si nemusím až tolik vyčítat, že kvůli své šílené neznalosti nenapíšu o ostatních hostech, kteří ovšem do vydařeného koncertního projektu zapadli stejně dobře, jako já za několik hodin po jeho skončení do nejúžasnějšího kusu nábytku, jaký kdy byl vymyšlen.

Udělal jsem i pár fotek, jenomže na nich není zdaleka všechno, protože jsem tradičně nestihl dobít baterky. Nicméně i přesto myslím aspoň trošičku vykreslují báječnou náladu, jaká na Melodce panovala; na Melodce, na níž jsem si krásně dobil baterky aspoň já sám.

A snad se nebudete zlobit, když jako bonus na závěr ocituju alespoň část příspěvku Charlieho Greenberga z profilu GC na BZ:

"Pánové, tak včerejší křest se Vám velmi povedl. Už dlouho jsem se tak dobře nebavil na koncertě české kapely. Skvělí hosté, výborně namixovaní do celého programu. Ať už našlapaná Doga, Divoké houslistky nebo přátelé z ostatních projektů. Zcela vynikající nová deska plná skvělých songů - u mě vítězí If Anything - a hudebního pokroku, který jde zase od poslední desky znát. Nemůžu opomenout atmosféru všech, kteří Vás přišli podpořit."

      Zdraví Dědeček

zdroj: http://www.metalmitas.estranky.cz/clanky/reporty/gate-crasher-krest

'Schovanky Iron Maiden' Gate Crasher vydávají druhou desku
PRAHA/BRNO - Brněnská kapela Gate Crasher, která se doposud nejvýrazněji zapsala jako předkapela Iron Maiden na jejich ostravském koncertě v roce 2007, vydává druhou studiovou desku s názvem Recycled.

Album obsahuje deset nových skladeb a jeden bonus. Stejně jako na debutovém Chocolate Rabbit (2006) zpívají Gate Crasher česky i anglicky, v některých skladbách dokonce kombinací obou jazyků. "Produkce se zhostil Michal Mnacakanov, natáčelo se v bzeneckém studiu SHAARK. Oproti původnímu plánu se celé nahrávání poněkud protáhlo a deska vznikala téměř rok. Kapela od minulé studiovky prošla menší personální změnou – na postu baskytary vystřídal Jirku nový člen Macek," shrnul zpěvák a kytarista Ondra Novák.
Na desku přispěla řada hostů – úvodní skladbu If Anything otextoval kytarista brněnské kapely Annie's Trip Ivan Jašek, skladbu Don't Bring Me Down oživila houslemi Eva Slaná z houslového dua Femme2Fatale. CD vychází v digipacku u Open Media A bude pokřtěno 2. října v brněnském klubu Melodka za účasti hostů Romana "Izziho" Izaiáše z Dogy, houslového dua Femme2Fatale a akustické kapely Model Bazaar.

zdroj: lidovky.cz, kul, 14. září 2009 14:46
Melodka - znovuotevření klubu, 6. září 2008, Brno
V Brně je několik klubů majících svou typickou klientelu. Yacht navštěvují všichni fanoušci hudebních perverzností, hardcoru, porna s dlouhýma ptákama a pořádnýma kozama, na kterých přistává vybělený cumshot. Brooklyn oproti tomu okupují lidé v černých tričkách Opeth či Manowar a mocně hází svými hřívami do ne vždy přesných taktů kapel jako MetalKozelce (sick!).
Melodka byla klubem pro rockery a studenty. Každá studentská rocková kapela z Brna, ať už to byla Mimóza, Annie’s Trip, Gate Crasher nebo Pervers Animals, si tam párkrát zahrála. Bylo to místo, kde jste se levně opili, kde smrděl záchod a kde jste občas mohli slyšet dokonce i nějaký hudební skvost jako třeba That Fucking Tank.
Přes prázdniny ale Melodku zavřeli a rozhodli se odstranit její neduhy: páchnoucí záchody, problémy s pódiem a osvětlením, staré sedačky, špatně vyřešený vnitřní prostor. V pátek 5. září pak proběhl povinný kolaudační večírek a v sobotu první koncert. Melodka si pro otvírání vybrala nováčky The Hydes, rockové We Know, Gate Crasher (pozor, už nějakou dobu nešmrdlají Nirvanu) a brněnské draky Annie’s Trip.
[...]
Jako třetí vystoupili Gate Crasher. Tihle hoši začínali jako revival Nirvany a dlouho bojovali s touto nálepkou. Jejich vlastní tvorba ale nikdy moc jako Nirvana nezněla, spíš připomínala vy(k)leštěnější Silverchair. Alespoň v mém okolí se pravidelně střídala období, kdy bylo IN nebo OUT chodit na Gate Crasher. Teď je IN hrát poker. O Gate Crasher se nikdo z mého okolí už nebaví...
To ale neplatí pro zbytek Brna. Gate Crasher znějí tak, jako před pár lety a s fanoušky dokážou udělat pořád to samé – dostat je do varu. Gatům to šlapalo i s náhradním basákem Danem (EvilAsModel). Právě díky Danovi došlo i na staré hitovky jako "Follow Me" a já si zavzpomínal, jak jsem na nich před mnoha lety byl v nějakém zaplivaném brněnském sklepním klubu. Je vidět, že je hudba pořád baví. Ondra Novák dokáže vykouřeně zakřičet, ale i čistě zpívat. Lukáš Woff kytaru ovládá přesně tak, jak se na vlasatou obludku sluší. Jeho šikovné prsty kdysi opustily kapelu Mimóza, kde hrály spolu s ústy jeho bratra Petra, ale v Gatech hrají o to šťavnatěji. Asi nikdy nepůjdu na koncert Gate Crasher z jiných než společenských důvodů, ale kdybych se k nim někdy nachomýtl, tak už vím, že nemám utíkat. Jestli je teď IN nebo OUT chodit na Gate Crasher opravdu nevím. Každopádně se ve své tvorbě zlepšili, především Lukášovi ta kytara víc sedne. Kdyby vás ta hudba přece jen neoslovila, tak se můžete alespoň nechať rozjařit nějakým milým úsměvem bubeníka Filipa.
[...]
A co nová Melodka? Záchody už nesmrdí. Nyní má Melodka dva (i když jeden trochu zbytečný) bary, velké (trochu zbytečně hluboké) pódium, něco málo místa navíc, kvalitní osvětlení (té červené prosím někdy trochu míň) a poslední muzikantkou večeři namalovanou na zdi. Dokonce má i o dost lepší zvuk, ve kterém se začíná blížit Yachtu. Bohužel si stále zachovává svou sterilitu a taky je tam hrozné větrání. Přece jen to nevypadá dobře, když se během přestávky mezi kapelami celý klub vyprázdní, aby mohli návštěvníci před klubem lapat po molekulách kyslíku.
Melodka je otevřena. Jen je trochu škoda, že při svém otevření zůstala zavřená trochu progresivnějším brněnským kapelám – jsou-li takové. Program připomínal spíše sázku na jistotu, která nenadchne, ani neurazí. Obyčejná hudba, pro obyčejné lidi v trochu vylepšeném obyčejném klubu.

Autor: Adam Pitrocha
Zdroj: Mattoni MusicZoneGate Crasher a Gaia Mesiah na Flédě
Blížím se k Flédě. Z dálky to vypadá jakoby už opadly věčné fronty u vstupu, když ale vkročím do foyer, zjistím, že to tak úplně není. [...]
V sále už je poměrně dost lidí. Nejsem si jistá, jestli všichni počítají s předkapelou, ale já jsem rozhodně na Gate Crasher zvědavá. Stihnu si akorát koupit pití a už nastupují.
Zpěvák s vizáží Márdiho z Vypsané fixy si dokáže poměrně snadno podmanit dav. Jejich písničky jsou tvrdšího rázu a překvapivě dobré. Slečna na záchodě, co tak vehementně zachraňovala Adélku tvrdila, že je to česká Nirvana. Za tohle bych ruku do ohně nedala, ale špatné to není. V jejich textech se střídá angličtina i čeština, i když bych si dovolila tvrdit, že v češtině jsou rozhodně silnější. Přece jenom rodný jazyk je rodný jazyk. Nejvíc mi utkvěly písničky Mrcho hnusná a Medvídek Pú. Po půlhodině Gate Crasher utíkají z podia. Předvedli pěknou rozcvičku pro publikum. Určitě by si zasloužili větší prostor, ale hlavní hvězdy večera už jsou fanoušky nedočkavě vyhlíženy.[...]

zdroj a celý článek na: http://www.superbeat.cz/clanek/21631-gaia-mesiah-gate-crasher-adelka-a-ti-ostatni.html


videoreportáž z Flédy
koukněte sem - videoreportáž z koncertu s Gaia Mesiah na Flédě.


zprávy z koncertu Iron Maiden
[...]
Peklo na ostravských Balzalech rozpoutala brněnská skupina Gate Crasher. Nakopli fanoušky skvělým setem a zakončili dnes už hitem Absolutely Clear.
[...]

zdroj: zprávy Rádia Hey (7.6.2007)Vstupenky na Iron Maiden si zatím koupilo 25 tisíc lidí
Už příští týden Ostrava zažije nejpočetněji navštívenou hudební událost všech dob. Britská heavymetalová skupina Iron Maiden vystoupí ve středu 6. června na ostravském fotbalovém stadiónu Bazaly.
[...]
Brány stadiónu Bazaly se pro návštěvníky otevřou už v 16 hodin, samotný koncert začne v 18 hodin. Prvním předskokanem bude jednadvacetiletá Lauren Harris, dcera jednoho z členů Iron Maiden Steva Harrise. Jako druhá předkapela se představí brněnská rocková skupina Gate Crasher, kterou si vybraly hlavní hvězdy ze tří kapel, nominovaných posluchači ostravského Rádia Hey.

"Bude to náš největší koncert. Zatím jsme pro nejvíce lidí hráli na Majálesu, kam přišly asi tři tisíce lidí," tvrdí zpěvák skupiny Ondřej Novák.

Autor: Aleš Honus
Zdroj: Právo - http://www.novinky.cz/kultura/vstupenky-na-iron-maiden-si-zatim-koupilo-25-tisic-lidi_116206_g47c1.html
Gate Crasher: Na větším koncertě už nikdy hrát nebudeme
24.5.2007 9:24 BRNO - Šestý červen bude největším dnem devítileté kariéry brněnské rockové skupiny Gate Crasher. Tento den se totiž na ostravských Bazalech koná koncert britské heavymetalové legendy Iron Maiden. A Gate Crasher vystoupí před třiceti tisíci návštěvníky jako předkapela. Za vším stojí vítězství v soutěži, kterou uspořádalo Rádio Hey společně s Iron Maiden. Výsledky byly vyhlášeny toto pondělí. „Jeden foniatr mi říkal, že bych neměl zpívat, protože mám slabý hlas,“ směje se zpěvák skupiny Ondřej Novák.

Jaký máte z vítězství pocit?

Ještě včera jsem tomu nevěřil. Čekal jsem, že se vzbudím a bude zase pondělí ráno.

Ne každý vám ale vítězství přeje.

Jsme kromě Iron Maiden a Rádia Hey jediní, kdo ví, že soutěž nebyla zmanipulovaná. Po vyhlášení se vyrojily konspirační teorie, že jsme za vítězství museli dát minimálně sto tisíc. Další byla, že za námi stojí obrovská firma. Což není pravda, stojí za námi firmička Open Media, která nám vloni vydala desku Chocolate Rabbit a ke které jsme se dostali přes známé.

V úterý jsem byl na rozhovoru v Rádiu Hey a donesl jsem tam deset cédéček. Ředitel Radim Koziel říkal super, že v rádiu může udělat soutěž o desky. A na webu se druhý den objevilo, že je to jasné, že to bylo domluvené dopředu, když rádio dělá soutěž o cédéčka.

Myslíte, že se v Ostravě s heavymetalovou legendou Iron Maiden setkáte osobně?

Netrvám na tom, ale bylo by to krásné se s nimi vidět. A možná se to povede, vzhledem k tomu, že si předkapely sami vybírají. Zvukovou zkoušku máme hned po nich. Bude to velké. Kapacita na Bazalech má být třicet tisíc lidí a prý už je nějakých pětadvacet tisíc prodaných. Náš technik mi říkal, že Iron Maiden jsou úplně v pohodě. Baskytarista Steve Harris prý vždycky po koncertě předkapely přijde a řekne: Kluci, byli jste fakt super, máme co dělat, abychom vás překonali. Iron Maiden si vybírají neznámé kapely, kterým koncert pomůže. Podobně jako nás objevili třeba Judas Priest.

Takže to bude váš zatím největší koncert?

Bude to největší koncert. Žádný větší už asi nikdy hrát nebudeme.

Jaké bylo vaše dosud největší publikum?

Zatím největší koncert jsme hráli na Majálesu, kde byly asi tři tisíce lidí.

Co plánujete po koncertě?

Budeme hrát na festivalech, vypustili jsme videoklip, tak se budeme snažit. Náš bubeník Filip říkal, že nic většího, než hrát před Iron Maiden, už není. Další cíl je získat si vlastní publikum. Když na koncerty bude chodit tři sta lidí jen na nás, bude to krása.

Jaké byly vaše hudební začátky?

První zkoušku jsme měli 28. prosince 1998 v půl třetí odpoledne. Začali jsme na střední škole jako kamarádi, přišel s tím náš baskytarista. Nikdo z nás nic neuměl, takže to byly těžké začátky. Radili jsme se, co budeme hrát, a protože se nám líbila Nirvana, začali jsme hrát Nirvanu. Teď se tím moc nechlubíme, ale je to část naší historie, a kdybych to nezmínil, někdo by řekl, že to kryjeme. Začali jsme tedy Nirvanou a postupně jsme do repertoáru začali zařazovat vlastní věci. Před pár lety jsme Nirvanu hrát přestali.

Vliv Nirvany je z vaší hudby ale stále cítit.

Asi tam zůstane, mě to takhle baví. Teď na nás působí vlivy úplně jiných kapel, které se snažíme dostat do naší hudby. Nirvanu neposloucháme, ale začínali jsme na tom a to nejde změnit. Na její hudbě jsem se spoustu věcí naučil.

Nové vlivy přinesl do kapely náš nový kytarista. Jediná personální změna za devět let byla na pozici kytary. Ondra Vaca začal dělat jiný styl hudby a řekl nám, že končí. Pak jsme přišli na Lukáše, který předtím chodil na naše koncerty a na první zkoušce mi začal vysvětlovat, jak hraju špatně své písničky. Lukáš poslouchá úplně jiné věci, Joea Satrianiho nebo Steva Vaie.

Jaké byly první reakce publika na vaši vlastní tvorbu?

Lidi spoustu našich písniček brali. Ještě když jsme na koncertech hráli Nirvanu, říkali nám někteří, ať už Nirvanu nehrajeme, že naše písničky jsou lepší. Když jsme s Nirvanou sekli, na pár brněnských koncertech lidi chtěli, ať něco zahrajeme. Musel jsem jim vysvětlit, že revival už hrát nebudeme.

Kde se ve studentské kapele vzaly ambice, které vás přivedly až na místo předskokanů Iron Maiden?

Řekli jsme si, že si budeme dávat cíle a čekat, jak se to vyvine. Nejdřív jsme měli cíl vydat desku. Když jsme ji vydali, chtěli jsme jet turné. To máme už taky za sebou. Pro mě je teď největší cíl vydržet spolu co nejdéle a dělat muziku, co nás baví. Hrát před Iron Maiden pro nás nebyla priorita.

Jaké máte hudební vzdělání?

Žádné, jsem samouk. V patnácti jsem začal zpívat, protože jsem uměl texty. Po půl roce zkoušení za námi přišla bubeníkova maminka a říká: Už hrajete půl roku a Ondra pořád zpívá, jako když taháš kočku za ocas. Do zpěvu jsem chodil dva roky k soukromé lektorce. Ta mě naučila správně dýchat a používat hlas, protože se na písničkách Nirvany strašně ‚prasil‘. Jeden foniatr mi tehdy řekl, že bych se měl věnovat instrumentální činnosti, protože mám slabý hlas. Tak jsem šel k jinému a ten mi říkal, že je to dobré. Nejvíc se samozřejmě učíš tím, že hraješ a zpíváš. Můj bratr chodil na kytaru k Otovi Pinknerovi a naučil mě základní postupy, ale dodnes hraju na kytaru jak lopata. Proto nechávám sóla na Lukášovi.

Láká vás živit se hudbou?

To nás lákalo vždycky, ale na to se v českých podmínkách nemůžeš vázat. I když se chytneš, můžeš za dva roky jít zase dolů. Bereme to pořád jako koníček, i když se teď od nás očekává, že to bude na jiné úrovni. Když se bavíme s kluky z velkých kapel, tak každý má nějakou práci.


Autor: Jan Šmikmátor
Zdroj: Rovnost - http://www.rovnost.cz/kultura_region/hudba_gatecrasher.htmlhtml
S Iron Maiden zahrají Brňané Gate Crasher
Brno - Členové kapely Iron Maiden si vybrali své české předskokany. Červnový koncert v Ostravě ozdobí kromě kapely Lauren Harrisové, dcery baskytaristy Iron Maiden, i brněnská skupina Gate Crasher. "Po vyhlášení výsledků v rádiu jsem tomu nevěřil a ptal jsem se bratra, jestli jsem slyšel dobře. Pak už se telefon nezastavil," líčí první zážitky stále překvapený zpěvák a kytarista kapely Ondra Novák.
Do soutěže o předskokana legendární heavymetalové skupiny se díky pořádajícímu rádiu Hey zapojilo 150 kapel. O pořadí finálové trojice rozhodli 8200 platných hlasů posluchači. Konečné rozhodnutí měli přímo členové "Železné panny". Ti si překvapivě vybrali bronzové Gate Crasher.

Původně měli předskokany vybrat přímo posluchači brněnského a ostravského rádia Hey. Iron Maiden si ovšem v posledních dnech soutěže vydobyli privilegium zasáhnout do výběru. Přestože posluchači připsali na konto brněnské čtveřice Gate Crasher "pouze" 1099 hlasů, Iron Maiden se rozhodli jinak. "Strašná haluz," komentoval se smíchem vítězství v soutěži Novák.
Kapele štěstí přálo, jelikož přihlášení do soutěže čtveřice málem zmeškala. Nahrávku s vyplněnými formuláři zanesl poslední den do redakce brněnského rádia právě Novák. Gate Crasher dokonce předběhnou i Lauren Harrisovou. "Na koncertech hraje po předskokanech. Nás nakonec vrzli přímo před Iron Maiden," diví se Novák. O tom, jak bude vypadat koncertní půlhodinka, kterou mají Gate Crasher ve smlouvě, se členové kapely radili včera večer. "Nejdřív se potkáme ve zkušebně, možná to i trochu oslavíme, a pak se rozhodneme, co dál. Chceme dát těm třiceti minutám nějakou tvář. Jakou? To je zatím překvapení," láká Novák tajemně na koncert. Zvukové zkoušce, kterou mají již nyní Brňané nahlášenou v den koncertu - tedy 6. června - na 15. hodinu, předcházejí dva týdny příprav. "Ve zkušebně teď budeme v jednom kuse, nechceme to nijak podcenit," dodal.
Zda se kapele díky soutěži otevřou dveře do nahrávacích studií, kapela zatím neřeší. "Nechci ničemu předbíhat. Novou desku chceme natočit až za rok, teď je to spíše o koncertování a pouštění videoklipů," přemýšlí kytarista.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava 23.5.2007Brněnská skupina Gate Crasher má šanci...
Brněnská skupina Gate Crasher má šanci hrát před Iron Maiden

Brno/ Brno, Poděbrady, nebo Jablunkov? Posluchači Rádia Hey krátkými textovými zprávami rozhodli o trojici skupin, které mají šanci dělat předkapelu heavymetalové legendě Iron Maiden na jejím koncertě, který se koná 6. června na ostravských Bazalech. Jednou ze skupin je brněnská rockgrungeová kapela Gate Crasher. „Z výběru máme obrovskou radost, když jsme se do soutěže na poslední chvíli hlásili, vůbec jsme netušili, že bychom se mohli dostat tak vysoko,“ raduje se zpěvák a kytarista skupiny Ondřej Novák. Podle něj není pro kapelu důležité, že Iron Maiden hrají jiný hudební styl. „Je to možná lepší, protože takhle můžeme oslovit širší okruh lidí, kteří by na náš koncert asi nezašli,“ dodal Novák. Kromě Gate Crasher se mezi trojici nejlepších dostaly skupiny Rimortis a Witch Hamer. Konečné slovo při výběru předkapely budou mít členové Iron Maiden.

Zdroj: Deník Rovnost
Autor: šmi
Datum: 05.05.2007

Gate Crasher z Brna mají šanci hrát s Iron Maiden
Brno - Je dobojováno. Předskokanem Iron Maiden na červnovém ostravském koncertu se stane jedna ze tří českých kapel, kterou vybrali rockoví fanoušci a posluchači brněnského Rádia Hey. Mezi kapelami Gate Crasher, Rimortis a Witch Hammer si vyberou přímo sami britští hardrockeři.
„Pro nás byla čest postoupit už jen do semifinálové patnáctky,“ divil se krátce po vyhlášení dílčích výsledků zpěvák a kytarista Ondra Novák z brněnských Gate Crasher.
Právě čtveřice, která začala první skladby secvičovat už na střední škole, málem o finálové umístění přišla. Kapela se totiž nedokázala včas rozhodnout, zda se do soutěže zapojí. Uzávěrku zaslání demonahrávky a pečlivě vyplněných formulářů málem zmeškala. „V den uzávěrky jsem všechny věci osobně donesl do Rádia Hey. Kluci ani nevěděli, že tam jdu,“ popisuje Novák.
Organizátoři výsledky očekávají nejpozději příští týden. „Jakmile budeme znát rozhodnutí Iron Maiden, které očekáváme během několika málo dní, dáme ihned vědět nejen vítězné kapele, ale hlavně posluchačům, kteří této záležitosti poctivě věnovali spoustu času,“ doplnil ředitel Rádia Hey Radim Koziel.

zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava
autor: (jaz)
datum: 05.05.2007
strana 3
recenze ve Sparku

GATE CRASHER - Rázná cesta od revivalu


Nebylo by správné, abychom vyzvedávali pouze zasloužilé (i když stále kvalitní) kapely, protože české rockové podhoubí stále bublá a objevují se něm zajímavé spolky, jako třeba letošní debutanti GATE CRASHER. Vznikli krátce před koncem roku 1998 v Brně, když si spolužáci ze střední školy Ondřej Novák – zpěv, kytara, Ondřej Vaca – kytara, Jirka Knauer – basa a Filip Lančarič – bicí, založili NIRVANA revival. Ale u převzatých věcí to u talentovaných muzikantů nikdy nekončí, a tak začala přibývat vlastní tvorba. S ní se GATE CRASHER nejdříve prosadili v brněnských klubech a celé ČR, aby se jim poté podařilo zahrát si i ve Francii (Paříž, Rennes). První demo nahrávka „ Time to Leave the Garage“ byla na světe v roce 2001 a podařilo se k ní natočit i videoklip. Na druhém demu už hraje kytarista Lukáš Woff, který nahradil Ondřeje Vacu. Snímek „Second Sin” z roku 2003 má opětovný doprovod v podobě klipu „Secrets of the Night“. V té chvíli vstupuje do života GATE CRASHER slavnější kolegové ROOT a samotný Big Boss je seznamuje s lidmi z vydavatelství OPEN MEDIA. Právě pro tuto firmu točí GATE CTAHER své první oficiální album „Chocolate Rabbit“, který před nedávnem vyšlo. Křest tohoto alba proběhl v Praze za přispění Aleše Brichty, Oty Hereše a Jiřího Komorouse, v Brně novou desku přivítali holky z kapely GAIA MESSIAH. Samotní GATE CRASHER využívají každé příležitosti, aby album „Chocolate Rabbit“ podpořili živě.

zdroj: Spark 11/2006 / sešit 161, ročník 15
recenze CD Chocolate Rabbit - Rock&Pop

GATE CRASHER - Chocolate Rabbit (OPEN MEDIA - 43:19)


Gate Crasher původně vznikl jako revival Nirvany (pokud vím, tak Cobainovy songy hrají na svých koncertech dodnes) a na jejich prvním albu to je znát. Ozvěny “velkého seattlovského třesku“ totiž velice silně prostupují i vlastní kompozice Gate Crasher. Ne že by šlo přímo o vykládačku, ale inspirace Nirvanou a sem tam i další grunge kapelami je opravdu víc než markantní. Jenže! Těmhle Brňanům rozhodně neschází ani instrumentální vyzrálost, ani celková přesvědčivost výrazu, ale citelně jim chybí podobný smysl pro melodie, zjednodušeně řečeno pro písničky, s jakým skoro až marnotratně zacházely ony ikony, k nimž se Gate Crasher Crasher pomyslně večer co večer modlí (to, pěkně prosím, nemyslím jako urážku). Nadprůměrně silným skladatelským nápadem byly totiž obdařeny jen písně Garden a máramně úderná Jsem Tvůj cíl. Ani zbytek desky se sice vůbec neposlouchá špatně, ale tak nějak prošumí a moc vzpomínek vám v hlavě nezůstane.
A pak je tu ještě jeden kámen úrazu. Co kámen, přímo velekvádr – a tím jsou texty. Lhostejno, zda jsou uvedeny v angličtině nebo v češtině (někdy se oba jazyky neorganicky střídají i v rámci jediné písně), jde vesměs o pusté bláboly absolutně o ničem. Sorry, ale opravdu nemohu jinak.

Hodnocení: 2,5 z 5 hvězdiček

Autor: Petr Kolár, Rock&Pop 07/2006 - ročník XVI, 7/247


reportáž z hrušovanského Hey Rock Festu
datum akce a místo konání: 10.6.2006 Hrušovany u Brna

[...] Gate Crasher – tak tohle býval kdysi Nirvana revival, kluci ale začali drtit své vlastní písničky, což kvituji s povděkem a mají na kontě letos vydané aktuální album „Chocolate Rabbit“ [...], které se mi opravdu dost líbí. Myslím, že jejich rock/metalová muzika se líbila nejen mě. [...]

autor reportáže: Profa
zdroj a celá reportáž: http://www.whiplashmag.net./index.php?id=2&subid=4&rec=82&k=2

nejnovější články...